زیواسا
زیواسا

تاریخ آخرین بروزرسانی: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

قوانین و شرایط عمومی ثبت آگهی:

۱- طبق دسته‌بندی موجود فقط آگهی “فروش کالا” یا “ارائه خدمات” مرتبط به زیبایی در زیواسا قابل ثبت است.

۲- مدت زمان نمایش آگهی‌ها در دسته ذهن زیبا ۱۸۰ روز و سایر دسته‌ها ۶۰ روز است و پس از طی مدت تعیین شده آگهی منقضی شده و نمایش داده نمی‌شود.

۳- هر آگهی فقط در یک شهر و یک بار قابل ثبت و انتشار است. در صورتی که محدوده آگهی  (محدوده فروش) شما بصورت سراسری است می‌توانید علاوه بر ثبت آگهی در شهری که در آن سکونت دارید، همان آگهی را در موقعیت “سراسری ” تکرار کنید. به عبارت دیگر تمام آگهی‌های شما باید فقط در شهر محل سکونت یا موقعیت سراسری ثبت شود، در غیر اینصورت تکراری محسوب شده و تایید نمی‌شود.

۴- با حذف آگهی، امکان ثبت و انتشار آگهی با همان محتوا پس از ۲۴ یا ۴۸ ساعت امکان پذیر خواهد بود.

۵- قیمت کالا یا ارائه خدمات، با واحد پول مرسوم (تومان) در فیلد قیمت قابل ثبت است. درصورتیکه قیمت وارد نشود یا صفر در نظر گرفته شود، هنگام نمایش آگهی عبارت “قیمت بنابر توضیحات ” نمایش داده می‌شود.  بنابراین اعلام قیمت در زمان ثبت آگهی در فیلد قیمت یا فیلد توضیحات آگهی الزامی است و بدون آن آگهی تایید نمی‌گردد.

۶- با رعایت شرایط و قوانین، آگهی به همان صورتی که ثبت شده منتشر خواهد شد، در غیر اینصورت دلیل عدم تایید، برای هر آگهی درج خواهد شد تا پس از رفع آن آگهی منتشر گردد.

۷- انتخاب عکس برای آگهی اختیاری است. پیشنهاد می‌کنیم برای بازدید و بازدهی بیشتر آگهی خود، از تصاویر واقعی، باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدماتی که ارائه می‌کنید استفاده کنید.

شرایط عکس:

  • اولین عکس انتخابی، به عنوان عکس اصلی انتخاب می‌شود. این عکس نباید حاوی هیچ گونه نوشته و کادری باشد.
  • عکس‌های دوم به بعد فقط می‌توانند حاوی “کد محصول” | “قیمت محصول” در پایین تصویر باشند. دقیقا مانند (کد ۵۶ |  ۱۲۵ هزار) یا (کد ۵۶۸۹ | ۱۳ میلیون و ۲۷۰ هزار)
  • امکان استفاده از لوگو فقط در دسته آموزش، استخدام، نمایندگی، سرمایه و مشارکت، و واگذاری امکان‌پذیر است.
  • حداقل اندازه عکس ۶۰۰در۶۰۰ پیکسل و حجم آن حداکثر ۵ مگابایت باشد.
  • عکس باید با کیفیت مناسب و مرتبط به آگهی باشد.
  • محتوای عکس منطبق با شرایط عرف جامعه باشد و مربوط به اشخاص نباشد.

۸- استفاده از نام، شماره موبایل یا تلفن، ایمیل، حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی، شماره حساب بانکی یا مالی، اعتبار و برند کار و کسب‌ها و افراد برای ثبت آگهی جرم است و پیگیرد قانونی و قضایی دارد. همچنین کپی‌برداری و سواستفاده از محتوای تبلیغی اشخاص دیگر به گونه‌ای که تشابه زیادی بین آنها وجود داشته باشد ممنوع است و درصورت مشاهده یا گزارش شاکی، آگهی حذف و حساب کاربری مسدود خواهد شد.

۹- درج اگهی در دسته‌ی پزشکی زیبایی فقط با ثبت شماره مجوز نظام پزشکی در فیلد مربوطه و همچنین ثبت لینک استعلام مجوز که معمولا https://membersearch.irimc.org است امکان‌پذیر است.

۱۰- درج لینک:

  • امکان درج لینک فقط برای آگهی کار و کسب وجود دارد و برای آگهی شخصی مقدور نمی‌باشد.
  • در صورتی که لینک را اشتباه وارد کنید زیواسا حق دارد برای حفظ کیفیت محتوای آگهی‌ها، آگهی را بدون اطلاع آگهی‌دهنده حذف کند.
  • مسئولیت محتوای لینک با آگهی‌دهنده است و زیواسا مسئولیتی ندارد.
  • در صورت نقض هر کدام از موارد بالا اگر آگهی‌دهنده وجهی برای افزایش بازدید آگهی پرداخت کرده‌ باشد قابل استرداد نیست.

شرایط استفاده از زیواسا:

۱- ثبت‌نام در زیواسا و همچنین ورود به حساب کاربری برای ثبت یا مدیریت آگهی از طریق ارسال کد تایید به شماره موبایل شما صورت می‌گیرد، بنابراین کد دریافتی را در اختیار دیگران قرار ندهید.

۲- اگر از موبایل یا کامپیوتر دیگران (بخصوص کافی‌نت) برای ورود به حساب کاربری و … استفاده می‌کنید بخاطر داشته باشید پس از انجام کارها از حساب کاربری خود “خارج” شوید. از طرفی اگر دیگران از موبایل یا کامپیوتر شما استفاده می‌کنند بهتر است پس از خروج از حساب کاربری دستگاه را در اختیار آنها قرار دهید. شما می‌توانید با دانلود نرم‌افزار مناسب، اجرای برنامه‌های موردنظر خود‌ را (بر روی موبایل یا کامپیوتر) مشروط به وارد کردن رمز عبور کنید.

۳- در صورت واگذاری شماره موبایلی که با آن حساب کاربری ایجاد کرده‌اید باید با مدارک مستند این موضوع را به زیواسا اطلاع دهید تا پس از بررسی، حساب کاربری شما حذف شود یا آگهی‌های شما به شماره موبایل جدید انتقال یابد. همچنین در صورت سرقت موبایل باید در زودترین زمان ممکن نسبت به غیرفعال سازی سیمکارت اقدام نمایید. بنابراین در صورت دسترسی سایر اشخاص به حساب شما، تمامی مسئولیت هرگونه سوءاستفاده از حساب کاربری‌تان به عهدۀ شخص شماست و زیواسا هیچ‌گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

۴- گرچه در زیواسا امکان ثبت آگهی شخصی وجود دارد اما رویکرد فعلی ما متمایل به آگهی‌های حوزه زیبایی فروشگاه‌ها و مشاغل خانگی است، در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم به منظور مدیریت و بازخورد بهتر آگهی‌ها، از دو حساب کاربری متفاوت برای آگهی‌های شغلی و شخصی خود استفاده کنید. در صورت استقبال از آگهی‌های شخصی، امکان مدیریت مطلوب‌تر بصورت یکپارچه فراهم خواهد شد.

۵- هر فرد می‌تواند حداکثر یک حساب کاربری برای هر کار و کسب یا شعبه خود و یک حساب کاربری برای آگهی‌های شخصی خود ایجاد کند، در غیر اینصورت تمامی حسابها مسدود می‌گردد و امکان نمایش و مدیریت آگهی‌های ثبت شده وجود ندارد.

۶- اگر درستی و اعتبار آگهی‌ها برای زیواسا اهمیتی نداشت آگهی‌ها بدون نیاز به رعایت قوانین و تایید ما منتشر می‌شدند. بنابراین ما همواره تلاش می‌کنیم آگهی‌های معتبر را منتشر کنیم اما هرگز نمی‌توانیم هویت، درستی، اعتبار و حسن‌نیت آگهی‌دهنده را تایید و تضمین کنیم، در نتیجه تعهد و مسئولیتی در قبال برداشت و تصمیم کاربران از آگهی‌ها نداریم و استفاده کننده خود باید تمام موارد لازم را در نظر داشته باشد.

۷- زیواسا فقط با رعایت قوانین و مقررات، مطالب آگهی‌دهنده را منتشر می‌کند و مسئولیت محتوای آگهی شامل (متن، تصویر، شماره موبایل یا شماره تلفن، لینک و … ) بر عهده‌ی آگهی‌دهنده است.

۸- در حوادث فورس ماژور (واقعه غیرقابل پیش­‌بینی که ما دخالتی در بروز آن نداریم، مانند سیل، زلزله، آتش سوزی، قطعی اینترنت، آشوب‌های اجتماعی و سیاسی، جنگ، بیماریهای فراگیر و … ) که عملکرد ما را دچار اختلال، تعلیق یا عدم سرویسی‌دهی کند، زیواسا در این موارد مسئولیتی نداشته گرچه تمام تلاش خود را برای نرمال سازی خدمات‌دهی انجام خواهد داد.

۹- در صورتی که آگهی کاربر به دلیل نقض قوانین زیواسا، دستور قضایی یا حوادث فورس ماژور قابل نمایش نباشد، هزینه پرداخت شده قابل برگشت نخواهد بود. در سایر موارد ارائه خدمات موردنظر برای یک دوره دیگر بصورت رایگان تمدید می‌شود یا کد تخفیف ویژه به منظور ثبت یا ارتقا آگهی‌های بعدی ارائه می‌گردد.

۱۰- به منظور گسترش فرهنگ مطالعه در دسته “ذهن زیبا” امکان ثبت آگهی برای معرفی و فروش کتاب فراهم شده است. کتابهای معرفی شده باید مجوز انتشار از نهادهای مربوطه را داشته باشد، در غیر اینصورت آگهی تایید نشده یا در صورتی که اشتباها تایید شده باشد از حالت انتشار خارج و حذف می‌شود.

راهنمای معامله امن:

۱- اطلاعات آگهی‌دهنده (بخصوص شماره موبایل و تلفن) را ذخیره کنید تا در صورت تخلف، پیگیری موضوع سریع‌تر امکان‌پذیر باشد.

۲- بهتر است بعد از تحقیق و بررسی لازم و قبل از معامله، مشخصات طرف معامله و زمان و مکان قرار ملاقات را به نزدیکان خود اطلاع دهید.

۳- سعی کنید در امکان عمومی بصورت حضوری معامله کنید و دریافت کالا یا خدمات و پرداخت وجه را به زمان دیگری موکول نکنید.

۴- قبل از دریافت کالا یا خدمات به هیچ وجه بیعانه پرداخت نکنید.

۵- برای پرداخت‌های نقدی، از اصالت اسکناس، چک رمزدار بانکی و چک و سفته مطمئن شوید و به یاد داشته باشید چک و سفته ممکن است نقد نشود. همچنین در صورت پرداخت الکترونیکی ( اینترنتی، کارت به کارت یا … ) از واریز مبلغ به حساب خود مطمئن شوید و فقط به رسید پرداخت اعتماد نکنید.

۷- برای هر خریدی بخصوص طلا و جواهر و لوازم الکترونیکی فاکتور و سند معتبر دریافت کنید. همچنین برای خرید کالای الکترونیکی کالا را با بسته‌بندی اولیه (جعبه یا کارتن) تحویل بگیرید.

۸- اگر قصد خرید از سایتهای اینترنتی دارید پس از بررسی‌های لازم از سایتهای معتبر و دارای نماد الکترونیکی خرید کنید و هنگام وارد کردن اطلاعات بانکی و شخصی، مراقب کلاهبرداران اینترنتی و فیشینگ باشید.